Nasze gabinety


gabinet okulistyczny

gabinet chirurgiczny


Jak do nas trafić?


dojazd


Sznurki, linki, troczki, ścieżki i inne przydatne informacje


linki

 

Pytanie:

Piszę do was ponieważ mam problem. Od dawna mam zaczerwienione oczy i muszę przyznać że mnie to męczy. Przeważnie kiedy odwiedzam okulistę, to zapisuje jakie krople tylko, że nic nie pomaga. Proszę was o pomoc, czy jest jaka skuteczna metoda na wyleczenie moich oczu. W tej chwili zakraplam oczy kroplami Visine.

Odpowiedz:

Szanowny Panie

    Przewlekłe zapalenie spojówek jak wynika z Pana maila jest najczęściej spotykaną chorobą oczu i trudną do leczenia ze względu na to, że oczy to świat otwarty dla wszystkich bakterii, grzybów i wirusów oraz alergenów. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze skażenie środowiska, zwłaszcza w miastach. Leczeniu zapalenia spojówek nie sprzyja także długie siedzenie przed monitorem komputerowym. Jest wiele zapaleń spojówek, które leczą się trudno i trzeba trafić w lek, który będzie pomagał ale nie po jednej wizycie u lekarza. Lekarz musi poznać chorobę pacjenta, obserwować ją w odpowiednich aparatach i według najlepszej swojej wiedzy zaordynować leki, a gdy zajdzie potrzeba zmienić na inne. Na rynku w tej chwili jest bardzo dużo leków przeciwzapalnych leczących spojówki oraz wiele przeciwalergicznych. Chociaż zapalenie spojówek jest chorobą uciążliwą, nie prowadzi jednak do utraty widzenia. Jeśli mogę radzić, to należy wybrać sobie jednego lekarza okulistę do którego ma się zaufanie i jemu powierzyć troskę o swoje oczy. Trzeba jednak wykazać dużą cierpliwość, zwłaszcza w tym schorzeniu. Jest pewna grupa ludzi skłonnych do zapalenia spojówek, które praktycznie nie opuszcza pacjenta przez całe życie powracając z różnym nasileniem.

    Ponadto wpuszczane przez Pana krople Visine są lekiem korygującym zaczerwienienie oczu ale nie leczącym przyczyny tego zapalenia.  Proponuję zgłosić się do lekarza okulisty aby określił typ zapalenia spojówek, zaordynował leki - a z Pana strony należy go systematycznie odwiedzać i niestety wykazać dużo cierpliwości. W tego typu zapaleniach oczu by osiągnąć sukces musi być wiele cierpliwości po stronie pacjenta i lekarza.

 

 

 

 

 

 

 

Jak się z nami skontaktować?


kontakt

porady


Nasza współpraca


salony optyczne

Internet


Nadesłane zapytania i odpowiedzi


maile od Was